Про проект

Проти знищення культури

В окупованому Криму триває знищення культурної спадщини. Ми розробили спеціальну карту об’єктів, які потрапили під загрозу

Підтримка санкцій

Розглядаємо санкції як механізм впливу на державу-окупанта з метою запобігання монументальній пропаганді як елементу гуманітарної агресії

Досліджуємо

Глобальні небезпечні чинники, що впливають на політичну і економічну ситуацію на території Автономної Республіки Крим

Ретельно

Вивчаємо усі випадки злочинів в напрямку культури і порушення міжнародного права у сфері культури країною-агресором

Зацікавила інформація про наш проект? Звʼязатися з нами

Хто ми?

Ми незалежна платформа, яка об'єднує науковців, фахівців з пам’яткоохоронної діяльності, істориків, археологів, культурологів, юристів з міжнародного гуманітарного та кримінального права, міжнародного права прав людини, громадських діячів. Ми працюємо над створенням більш критичного, цілісного та заснованого на знаннях підходу щодо захисту культурної спадщини України, що залишилась на території тимчасово окупованого Криму та зазнає впливу з боку російської окупаційної влади, а також захисту історичної пам'яті та національної ідентичності українського народу та корінних народів України. Наші дослідження стосуються також контекстуалізації викликів для культурних цінностей Криму у регіональних і міжнародних процесах, формування нового історичного та культурного наративу про минуле та сучасність Криму.

Наша мета

створення більш критичного, цілісного та заснованого на знаннях контенту у сфері розвитку кримськотатарського народу, деокупації, реінтеграції, розвитку та євроінтеграції Криму в складі України.

Наші методи

моніторинг, аналітика, розробка рекомендації для державних органів України в сфері захисту об’єктів культурної спадщини, що залишились на території тимчасово окупованого Криму, методична та просвітницька робота, проведення тренінгів та інших заходів, спрямованих на збереження теми Криму в інформаційному полі України, надання достовірної інформації мешканцям Криму, аналіз та розробка проектів нормативно-правових актів, національна адвокація.

Наші партнери

Про проект

Крим

Агресія Російської Федерації проти України спричинила не тільки глибинні зміни в політико-дипломатичній, територіальній, економічній сферах, але й порушила питання соціо-гуманітарних, культурних зрушень. Проблема примусової деконтекстуалізації культурної спадщини актуальна не тільки для Криму, а й для української культурної політики загалом. Процеси негативної акультурації, культурної апропріації, що відбуваються на півострові, створюють нові ціннісні орієнтації, які відмінні від наявних. Їх результатом може стати зміна суспільного світогляду громадян України, що продовжують жити під окупацією.

Дослідження

Досліджуємо стан захисту об’єктів культурної спадщини на території окупованого Криму, виявляємо основні тенденції розвитку подій у цій сфері та порушення міжнародного гуманітарного права щодо культурних цінностей з боку окупаційної влади.

Інформування

Створюємо більш критичний, цілісний та заснований на фактах контент, що забезпечує право на правдиву, неупереджену й актуальну інформацію про порушення проти культурної спадщини на тимчасово окупованих територіях.

Освіта

Проводимо тренінги з механізмів притягнення до відповідальності за порушення проти культурних цінностей у збройному конфлікті для представників органів слідства та прокуратури.